јун 2024

У музеју одржано предавање „Делатност посланика јагодинског и ћупријског округа у раду Народних Скупштина Кнежевине Србије“

У понедељак , 10. јуна 2024. године Мр Добривоје Јовановић, архивски саветник у пензији, одржао је предавање на тему „Делатност посланика јагодинског и ћупријског округа у раду Народних Скупштина Кнежевине Србије“ .

Мр Добривоје Јовановић рођен је 1952. године у Јагодини где је и завршио основну и средњу школу. Дипломирао је и магистрирао на Факултету политичких наука у Београду. У периоду oд 1981. до 1990. године радио је у Завичајном музеју у Јагодини, а потом у Историјском архиву „Средње Поморавље” у Јагодини. Од 2018. године у пензији.

Поред аутора истоимене књиге, говорио је и рецензент Нинослав Станојловић, професор историје.