август 2023

У ћупријском музеју отворена изложба „Равно – Водом плав(н)о

У галерији ћупријског музеја је 25. августа отворена изложба архитекте Милоша Стојковића Минића, „Равно – Водом плав(н)о“, којом је на симболичан начин овај аутор обележио 10 година свог стваралаштва у родном граду. Идеја изложбе је да прикаже стваралаштво аутора , односно ауторски рад у архитектури и урбанизму али и уметничко деловање у предходних 10 година, са посебним фокусом на архитектонско-уметничку оперативну праксу групе Атрио (чији је оснивач аутор изложбе) и архитектонске радове који настају под утицајем ауторових истраживања која су везана за воду у архитектури, а које спроводи као студент докторских студија Архитектуре иурбанизма и сарадник на Архитектонском факултету. Такође је изложба замишљена као својевсна промоција Umetničkog projekta H3O2.

Изложбу ће публика у Ћуприји имати прилике да види до 7. септембра 2023. године