мај 2023

У ћупријском музеју археолошким радионицама почело обележавање манифестације Музеји за 10

Археолошком радионицом „Млади истраживачи“ намењене нашим најмлађим суграђанима отпочела манифестација Музеји за 10. Ово је манифестација на којој учествујемо већ традиционално где се највећа пажња придаје раду у радионицама са децом предшколског и школског узраста. Ових дана су нам у посети цили предшколци ПУ „Дечја радост“ из Ћуприје који су нашу радионицу пратили у оквиру свог пројекта „Природа“ у оквиру кога се упознају са природним материјалима. Предшколци су имали прилике да се упознају са културним наслеђем обишавши поставку музеја као и простор Североисточне куле античког града Horreum Margi у дворишту музеја. Након тога су се упознали са занамињима у музеју и дружећи се са археологом и конзерватором учествовали у радионицама. До краја недеље нас очекује још радионица и још нових истраживања културне прошлости нашег града са нашим најмлађим суграђанима.