септембар 2020

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА УМЕТНИЧКИХ РАДОВА „МАТИЋУ У ЧАСТ“

У недељу, 13. септембра, у галерији Музеја „Хореум Марги- Равно“ Ћуприја, отворена је седма изложба уметничких радова „Матићу у част“ реализована по истоименом конкурсу музеја. Изложба се већ седму годину заредом организује у оквиру манифестације „Матићеви дани“ чији је организатор „Народна библиотека Душан Матић“, а овогодишњу поставку чини 39 радова 23 аутора из земље и иностранства, чија тематика, поетика или инспирација има везе са надреализмом или стваралаштвом Душана Матића, надреалисте, песника, есеисте и ликовног уметника.

Традиционално је додељена и награда „Матићу у част“ за рад који, по мишљену селекционог жирија, у највећој мери испуњава естетске, уметничке, професионалне и тематске критеријуме конкурса. Овогодишњи добитник награде је Иван Милосављевић, дизајнер и фотограф из Ћуприје, тј. његов рад „Аутопортрет“ настао у комбинованој техници (фотографија на огледалу). Ово је први пут да награду „Матићу у част“ добије рад ћупријског аутора, што свакако представља велико признање али и одговорност аутору. Награда се, поред плакете, састоји и од одкупа награђеног рада за потребе обогаћивања уметничке збирке Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја као и у термину за самосталну изложбу у наредној 2021. години.

Изложба ће бити отворена до 4. октобра 2020. године.