септембар 2021

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА „МАТИЋУ У ЧАСТ“ 2021.

У петак, 10. септембра, у галерији Музеја „Хореум Марги- Равно“ Ћуприја, отворена је осма изложба уметничких радова „Матићу у част“ реализована по истоименом конкурсу музеја. И ове године је изложба реализована у оквиру, манифестације „Матићеви дани“ чији је организатор „Народна библиотека Душан Матић“. Овогодишњу изложбену поставку чине радови 15 аутора , чија тематика, поетика или инспирација има везе са надреализмом или стваралаштвом Душана Матића, надреалисте, песника, есеисте и ликовног уметника.

Традиционално је додељена и награда „Матићу у част“ за рад који, по мишљену селекционог жирија, у највећој мери испуњава естетске, уметничке, професионалне и тематске критеријуме конкурса. Овогодишњи добитник награде је Јована Митровић, графичарка из Београда, која је награду добила за свој рад „Анихилација“ у техници ситоштампе. Награда се, поред плакете, састоји и од одкупа награђеног рада за потребе обогаћивања уметничке збирке Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја као и у термину за самосталну изложбу у наредној 2022. години.

Изложба ће бити отворена до 24. септембра 2021. године.