октобар 2020

НАЈАВА ИЗЛОЖБЕ МИЛАНА КОЊОВИЋА У ЋУПРИЈИ

У оквиру обележавања Дана општине Ћуприја, од 2015. године, традиционално се у Музеју „Хореум марги-Равно“ Ћуприја приређује изложба Великани српске уметности 20. века. После радова Миће Поповића, Милене Павловић Барили, Надежде Петровић, Уроша Предића и Саве Шумановића, публика ће имати прилику да ове године ужива у сликарству Милана Коњовића. Изложба „Континуитет у уметничком стваралаштву Милана Коњовића“, коју ћупријски музеј реализује у сарадњи са Галеријом „Милан Коњовић из Сомбора, представља малу ретроспективу Коњовићевог стваралаштва, у којој су заступљене, готово све фазе у његовом стваралаштву.

Изложба ће бити отворена у оквиру обележавања Дана општине Ћуприја, 10. октобра 2020. године у 19. сати у галерији Музеја „Хореум Марги-Равно“Ћуприја, где ће публика имати прилике да је погледа до 25. октобра. У овом периоду, музеј ће за посетиоце бити отворен од 09-21 сат радним данима и од 17-21 сат викендом уз поштовање мера које је донела Влада Републике Србије а у циљу спречавања ширења вируса COVID – 19.