децембар 2023

Министарка културе Маја Гојковић посетила ћупријски музеј

Потпредседница Владе и министарка културе Маја Гојковић обишла је  Музеј „Хореум Марги-Равно“ и археолошко налазиште „Хореум Марги“ и најавила нове инвестиције у културу у Ћуприји. Приликом ове посете министарка је упозната са пројектом реконструкције зграде музеја и североисточне куле.

Према њеним речима, имајући у виду да пројекат захтева значајна средства, потребно је размотрити моделе финансирања овог, како је рекла, импресивног пројекта.
„Размотрићемо могућност да Министарство културе, заједно са Владом Републике Србије, путем кредита Банке Савета Европе за обнову и развој, обезбеди средства као што смо урадили за неке друге градове и друге велике инфраструктурне пројекте. Ја сам оптимиста“, истакла је Маја Гојковић.