март 2021

ЛИКОВНИ КОНКУРС „МАТИЋУ У ЧАСТ“ 2021.

Ради промовисања ликовне уметности и ширења идеје у којој су две или више уметности у кохабитацији, реализован је овај концепт изложбе како би се популаризовала децентрализација културе и културног деловања.  У том циљу одлучили смо да стимулишемо ствараоце и приредимо грађанима Ћуприје и региона квалитетну изложбену поставку „Матићу у част“ коју ће пратити публикација у виду изложбеног каталога. За рад, који према мишљењу жирија, у највећој мери задовољи критеријуме конкурса биће додељена награда „Матићу у част“ . Награда се састоји у плакети и термину за самостално излагање у Галерији  Музеја за излагачку сезону 2022. године, као и откупна награда награђеног рада у висини од 100.000,00 динара, којим ће се обогатити уметничка збирка Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја.

Конкурс је отворен до 30.07.2021. године.

Пропозиције конкурса можете преузети овде:

Konkurs Matiću u čast 2021