фебруар 2020

Изложбом цртежа и графика српских великана се у ћупријском музеју отвара изложбена сезона 2020.

У суботу, 8. фебруара ће у галерији Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја бити отворена излагачка сезона изложбом „Цртежи и графике великана српске уметничке сцене 20. века“ из приватне колекције Божидара Деспотовића-Деспе из Шапца. Изложба је настала као плод сарадње ћупријског и Завичајног музеја Параћин, са циљем да читава публика Поморавља у исто време непосредно упозна стваралаштво српских великана уметности, из ове колекције, чак 158 цртежа и графика, који ће бити изложени до почетка марта 2020. у параћинском и ћупријском музеју. Први део ове колекције публика Поморавља имала је прилику да види прошлог јануара у галерији Музеја „Хореум марги-Равно“ Ћуприја.

Изложба се отвара у галерији Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја у суботу , 8 фебруара 2020. године у 19 сати док ће се у Завичајном музеју Параћин отворити у петак 7. фебруара у 19 сати.