август 2023

Изложба графичког дизајна студената Факултета уметности у Нишу отворена до 21. авуста

Изложба радова студената Факултета уметности из Ниша „Системи визуелног споразумевања“, Департмана за примењену уметност је отворена у ћупријском музеју као већ традиционална ревија стваралаштва младих уметника, која је последица сарадње двеју институција више од једне деценије.

Изложба се састоји од пет излагачких целина обзиром да садржи радове студената из Писма, Просторне графике, Графичких комуникација, Илустрације и графике књиге и представља годишњи преглед најуспешнијих студентских радова са Департмана за примењену уметност на основним и мастер студијама.

Као примарне тематске поставке овог пројекта изложба доноси радове четири генерације студената.

Изложба је отворена у Галерији Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја 27. јула 2023. године и за посетиоце ће бити отворена до 21. августа 2023. године