октобар 2021

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА СЛИКА БОЖЕ ИЛИЋА У ЋУПРИЈИ

У галерији Музеја „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја, отворена је изложба слика Боже Илића. Овом изложбом је у Ћуприји започето обележавање Дана општине Ћуприја, које и ове године има бројне занимљиве културне садржаје. Изложбу чини 11 слика, углавном уља на платну, из збирке Народног музеја Топлице (Галерија Божа Илић) из Прокупља, у којима доминирају пејзажи. Дела представљају један континуитет стваралаштва овог значајног сликара, једног од најзначајнијих уметника Топлице, који је неправедно запостављен. Овом изложбом Музеј „Хореум Марги-Равно“ Ћуприја наставља континуитет квалитетних изложби у оквиру концепта да се у октобру приреди изложба дела неког од великана српске уметности 20. века. Овој, седмој изложби овог концепта, предходиле су изложбе Милана Коњовића, Саве Шумановића, Уроша Предића, Надежде Петровић, Милене Павловић Барили и Миће Поповића.

Изложба ће бити отворена до 22. октобра , радним данима од 13 до 20 сати и викендом од 15 до 20 сати. За колективне посете ван поменутог времена потребно је најавити групе музеју на тел.035 8871270 или на 0637331249.